Itálie léto | Last minute zájezdy do Itálie - turistické informace o Itálii


Kam na zájezd v Itálii?


Řím

Řím Řím (italsky Roma) je hlavním městem Itálie a regionu Lazio. Patří mezi nejznámější a turisty nejnavštěvovanější město v Itálii. V Římě žije přes 3 miliony obyvatel. Nachází se na středozápadním vnitrozemí země, na soutoku řek Aniene a Tiberu. Mezi místa, která stojí za to navštívit patří nezávislý městký stát Vatikán. Řím se jako centrum křesťanství pyšní bohatstvím krásných a působivých kostelů, počínaje velkolepými bazilikami, jež měly zdůrazňovat význam středověké a renesanční katolické církve, a konče menšími skromnějšími budovami, v nichž se často tajně scházeli první křesťané. Mezi nejkrásnější rané kostely patří stánky z původně antických římských chrámů. Jeden z nich zůstal téměř nezměněn od 2. století, kdy byl postaven Pantheon. Ostatní antické chrámy se v různých dobách začlenily do křesťanských kostelů: Santi Cosma e Damiano, San Lorenzo in Miranda, Santa Constanza.
Lignano

LignanoLignano právem patří mezi hojně navštěvovaná letoviska v Itálii. Díky malé vzdálenosti moře od místa pobytu, skvělému servisu pro turisty a množsví nejrůznějších objektů pro turisty je Lignano mezi turisty velmi oblíbené. Lignano se skládá ze tří částí - nejživějšího centra Sabbiadoro, hojně borovicemi zarostlé klidné části Pineta a z velmi klidného a přírodou protkaného území Lignano Riviera, které je zřejmě ideálním místem pro rodinnou letní dovolenou.
Bibione

BibioneMalebné letovisko Bibione se nachází v italském kraji zvaném Veneto (Benátsko). Jedná se o jedno z nejznámějších středisek ležících u Jaderského moře, honosící se 8 km dlouhou pláží s velmi jemným pískem a neuvěřitelně čistou vodou moře. Vzhledem k tomu, že je moře bohaté na sůl a vzduch na blahodárný jód, je Bibione častým místem ozdravných pobytů. Ve městě se každé úterý konají tradiční trhy. Je zde i možnost navštívit místní zoologickou zahradu, ve které jsou k vidění převážně divoká zvířata v jejich přirozeném prostředí. Z výletů po zdejší oblasti doporučuji Benátky (Dóžecí palác, chrám sv. Marka, most Rialto, Canal Grande), jeskyně Postumia, ostrov Istrie, město Verona (římská aréna), okružní jízdu po ostrůvcích v laguně.
Sicilíe

SicilíeSicílie je největším ostrovem ve Středomoří a zároveň největším a nejjižnějším regionem v Itálii. Ostrov je znám také díky dosud aktivní sopce Etně, která je největší svého druhu v Evropě. Zdejší oblast je turisty vyhledávána díky křišťálově čistému moři, překrásným plážím a množstvím historických památek s dochovanými antickými chrámy. Pokud se na Sicílii vypravíte, určitě navštivte Palermo, jehož centrum tvoří známá křižovatka a náměstí Piazza Vigliena. V Palermu můžete navštívit Normanský palác s římskými, arabskými a byzantskými slohovými prvky, barokní kostely podél hlavní třídy Corso Vittorio Emanuele nebo krásnou botanickou zahradu ve Villa Giulia. Dobrým místem letní dovolené je malé městečko San Saba, které leží na nejsevernějším výběžku ostrova, nedaleko Messiny, a svou výhodnou polohou představuje dobré výchozí místo pro poznávání jak severní, tak východní části ostrova.
Sardínie

SardínieOstrov Sardínie se nachází ve Středozemním moři, jihozápadně od italské pevniny a na jih od francouzské Korsiky. Je druhým největším ostrovem Itálie. Na pobřeží je velké množství písečných a oblázkových pláží, nicméně jsou zde i četná skaliska. Zdejší pláže patří k nejkrásnějším plážím na světě, oblast je často nazývána Karibikem Evropy. Sardínie je ideálním místem pro potápění, koupání a pro veškeré vodní sporty. Nejcharakterističtější součástí Sardinie jsou tajuplné kamenné objekty Nuragi. Vaši pozornost jistě upoutá překrásný kostel Santa Maria ve vesničce Uta, krápníkové jeskyně a jeskynní hroby z doby kamenné v okolí města Dorgali, bazilika s římskými sarkofágy San Gavino v přístavu Porto Torres, přímořské lázně Alghero s pozoruhodnou katedrálou, kostelem, baštami, věžemi a starými domy reprezentující španělskou gotiku.
Kampánie

KampánieOblast Kampánie má velký historický význam, bohatou a pestrou minulost a vzácné umělecké památky. Celá oblast je střediskem čilé turistiky. Mezi nejvyhledávanější místa prázdninového ruchu patří Neapolský záliv s ostrovy Capri a Ischia, dále pobřeží kolem města Amalfi (velmi známé italské rekreační místo, dóm z 11. stol.) s dalšími dobře vybavenými rekreačními misty: Maiori, středověké Ravello (dóm z r. 1086 s mramorovým portálem a bronzovými vraty) a malebné Positano. Zajímavé je pobřeží kolem půvabného Sorrenta (rodiště básníka Torquata Tassa), s přímořskými lázněmi Vico Equense a Massalubrense. Zimní i letní turisté vyhledávají i známá dvě horská rekreační centra: Monte Faito a Montevergine. Léčebné lázně jsou na ostrově Ischii, v Agnano Terme (sirné vřídlo 66 °C), Bagnoli, Pozzuoli, Telese (oxid uhličitý a sirnaté prameny) a Castellammare di Stabia (28 léčivých pramenů).
Gardské jezero

Gardské jezeroGardské jezero (italsky Lago di Garda nebo Lago di Benaco) je největší italské jezero. Bylo vytvořeno po poslední době ledové Etschským ledovcem, jehož stopy se ještě dnes velmi výrazně zachovaly. Severní úzká a dlouhá část připomíná fjord, který obklopují hřbety až 2 000 m vysoké. Jižní širší část je tvořena morénovými zbytky. Největší přítok je řeka Sarca na severu a z jezera vytéká řeka Mincio (levý přítok řeky Pád) na jihu. Největší města na břehu jsou Desenzano del Garda, Riva del Garda a Salo. Na jezeře je rozvinutá lodní doprava. Podél dvou pobřežních silnic okolo jezera, Gardesana Occidentale (západní břeh) a Gardesana Orientale (východní břeh), se nachází mnoho malířských míst s historickým pozadím. Známá místa jsou: Riva del Garda, Gargnano, Brencone, Bogliaco, Gardone Riviera, Salo, Desenzano del Garda, Sirmione, Peschiera del Garda, Lazise, Bardolino, Garda, Torri del Benaco, Limone sul Garda, Malcesine a Torbole.

• • • kompletní nabídka last minute zájezdů

Last minute

Nabídka last minute zájezdů za akční ceny (akční first minute zájezdy). Doporučujeme prohlédnout kompletní nabídku.

Tip pro vás

eurovikendy-last-minute.cz
Poznávací zájezdy
e-bulharsko.com
e-chorvatsko.com
Cestovní tipy na Plivatko.cz
Cestovní rádce Minutovky.cz

Vyhledávání zájezdu