Itálie léto | Last minute zájezdy do Itálie - turistické informace o Itálii


Doprava do Itálie


Automobilová doprava do Itálie

K řízení automobilu na italských silnicích potřebujete platný řidičský průkaz (nejlépe mezinárodní řidičský průkaz), technický průkaz od vozu a zelenou kartu. V případě, že nepojedete vlastním vozem, musíte mít notářsky ověřené povolení k užívání cizího automobilu.

Tento druh dopravy je jednoduchý, relativně příjemný a mezi českými turisty velmi oblíbený. Itálie má bohatou infrastrukturu, rozvětvenou síť dálnic a silnic. Na dálnicích je je nutné zaplatit poplatky (100 km stojí zhruba 6 €), nutná je dálniční známka při cestě přes Rakousko. Pokuty za dopravní přestupky jsou v Itálii poměrně vysoké, proto doporučuji jet opatrně a vyhnout se především alkoholu, který je však tolerován do 0.5 promile. Hraniční přechody do Itálie jsou v provozu nonstop po celý rok. Pouze některé menší horské přechody bývají v zimních měsících zavřené. Pro podrobnější informace navštivte stránky www.autostrade.it.


Letecká doprava do Itálie

Letecká doprava je nejrychlejším a nejkomfortnějším způsobem dopravy do Itálie. Z České republiky je možnost letět do Říma a do Milána. V Itálii je zhruba 150 letišť, z nichž mnoho je mezinárodních.

Nejčastějším místem příletu je letiště Fiumicino vzdálené 26 km od Říma. Součástí letiště jsou duty-free shopy, půjčovny vozidel, banky, směnárny, bary, restaurace a ubytovací kanceláře. Z letiště se do centra dostanete přímým vlakovým spojením či autobusovou linkou, která jezdí každých 15 minut. Využít je možné i taxíky.

Dalšími známými letišti jsou Ciampino (Řím), G. Marconi (Bologna), Cristoforo Colombo (Janov), Malpensa (Milán), Capodichino (Neapol), Citta di Torino (Turín), Amerigo Vespucci (Florencie), Falcone Borsellino Airport (Palermo)

Ceny letenek do Itálie jsou poměrně vysoké, nicméně je možné využít celou řadu slev a výhod, případně charterové lety.

Levné letenky do Itálie můžete nalézt na stránce Letenky do celého světa


Doprava autobusem

Cesta autobusem do Itálie je poměrně jednoduchá. Existuje mnoho společností, které zajišťují pravidelné dopravní spojení. Italská společnost SITA, největší místní dopravce, provozuje mezinárodní spojení s evropskými státy. Pro bližší informace prosím navštivte její stránky.


Železniční doprava

Cestovat do Itálie vlakem je dražší než autobusem. Z České republiky vede ideální trasa přes Rakousko (Vídeň) a odtud přes Brennero (Brenneropas) nebo Tarvisio do Itálie, cesta až do Říma pak zhruba trvá 25 hodin. Železniční dopravu v Itálii zajišťuje italská národní společnost Ferrovie dello Stato. Pro bližší informace prosím navštivte její stránky.

• • • kompletní nabídka last minute zájezdů

Last minute

Nabídka last minute zájezdů za akční ceny (akční first minute zájezdy). Doporučujeme prohlédnout kompletní nabídku.

Tip pro vás

eurovikendy-last-minute.cz
Poznávací zájezdy
e-bulharsko.com
e-chorvatsko.com
Cestovní tipy na Plivatko.cz
Cestovní rádce Minutovky.cz

Vyhledávání zájezdu